Strona Instytutu


Grafiki pochodzą ze strony airliners.net, strony oficjalnej: www.airport.szczytno.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Lotnisko regionalne- TVP o porcie dla Olsztyna

Nawet zła sława, to jednak sława. Zapomniane lotnisko w Szymanach trafiło na pierwsze strony gazety i do gółwnych wydań programów informacyjnych. Dodatkowo lobbing na recz rozwoju lotniska koło Szyman rozpoczęlii parlamentarzyści z Warmii i Mazur, którzy pracują w odpowiednich sejmowych i senackich komisjach. Twierdzą, że przemiana Szyman w regionalne lotnisko międzynarodowe może być prosta i stosunkowo niedroga.

Jeśli to prawda, że nie ważne jak, ważne żeby pisali... - to lotnisko w Szymanach dzięki spekulacjom mediów ma szansę wiele zyskać. Może niefortunna, ale to dla lotniska reklama... Przynajmniej powszechnie wiadomo, że na Warmii i Mazurach samoloty, nawet te duże mają gdzie lądować.

Rządowej kolacji nie ma, ale na lokalnym podwórku PiS i Platforma Obywatelska wspólnie walczą o przestworza nad regionem.

Sprawę ułatwia wpisanie Szyman do rejestru lotnisk cywilnych, a w styczniu parlametrarzyści chcą doprowadzić do spotkania udziałowców spółki, do której należy lotnisko.

A raczej czy mają na to pieniądze. Część nietrudno zdobyć z kasy Unii Europejskiej, która taki rodzaj infrastruktury uważa za priorytet. Pierwszy etap przebudowy Szyman kosztowałby ponad pięć milionów złotych. Pierwsze stałe połączenia miałyby być uruchomione już za kilkanaście miesięcy. Koszt całej inwestycji to sto milionów złotych.

mk, wg TVP 3, grudzień 2005
piątek, 27 stycznia 2006, lubuskielotnisko

Polecane wpisy