Strona Instytutu


Grafiki pochodzą ze strony airliners.net, strony oficjalnej: www.airport.szczytno.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Wskrzeszą loty?

Gazeta Olsztyńska, 15.XI.2005

 

 

Tanie irlandzkie linie lotnicze Ryanair chcą włączyć lotnisko w Szymanach do swojej sieci lotów. Ale Irlandczycy stawiają warunki - musi zostać wzmocniony pas startowy i wybudowany większy terminal.

Być może już w 2007 r. na - nieczynnym od dłuższego czasu - lotnisku w Szymanach będą lądować samoloty tanich irlandzkich linii Ryanair. Wystarczy poprawić pas startowy i powiększyć terminal. Wkrótce Irlandczycy spotkają się z władzami województwa.

 

- Gdy dwa lata temu właściciel firmy Ryanair odwiedził Polskę, stwierdził, że nie zrobi tu interesu. Po roku dostrzegł ożywienie i powiedział: "Przepraszam Polskę" - wspomina Tomasz Maria Starowieyski, prezes spółki Porty Lotnicze Mazury-Szczytno, zarządzającej lotniskiem w Szymanach.

 

Ostatnio Szymany stały się sławne za sprawą niepotwierdzonych ostatecznie doniesień o lądowaniu tu Boeinga 737, którym CIA miało przewozić terrorystów Al Kaidy. Ale irlandzka firma zainteresowała się nim już wcześniej. Świadczy o tym wypowiedź sprzed paru dni dla "Gazety Prawnej" Tomasza Kułakowskiego, dyrektora sprzedaży i marketingu na Europę Środkową w Ryanair.

 

"Zastanawiamy się nad włączeniem portu do naszej sieci. Chodzi nie tylko o atrakcyjne tereny turystyczne. Pamiętajmy, że o ile otwarcie jakiegoś portu ożywia okolicę w promieniu 50 km, o tyle w przypadku Ryanair ten promień powiększa się do 100 km, czyli swym zasięgiem obejmie również Kaliningrad, bardzo dynamicznie rozwijający się region Rosji" - powiedział wówczas dyrektor Kułakowski.

 

Według szefów sieci, Szymany wkrótce mogą stać się "ważnym graczem w sieci europejskich połączeń z Polską". Lotnisko ma dobrą płytę z pasem startowym i drogą kołowania, wieżę kontroli lotów, a zmodernizowaną drogą z Olsztyna można tam dojechać w niecałą godzinę.

poniedziałek, 23 stycznia 2006, lubuskielotnisko

Polecane wpisy

  • Szybką koleją na lotnisko

    Włosi zbudują nam szybkie tory do Szyman 2011-07-08 20:25:47 W 2013 roku powinniśmy już pojechać zmodernizowaną linią kolejową z Olsztyna do Szczytna i dalej do

  • Linia kolejowa Olsztyn-Szczytno-Szymany bedzie odnowiona

    Linia kolejowa Olsztyn-Szczytno-Szymany bedzie odnowiona 2011-07-06 21:45:34 (ost. akt: 2011-07-07 13:28:16) Niedługo z Olsztyna na lotnisko w Szymanach będzie

  • Czy Ryanair doleci na Mazury?

    foto wg besserfliegen.de Tanie linie lotnicze Ryanair zastanawiają się nad włączeniem portu lotniczego Szczytno-Szymany do swojej siatki połączeń. Ryanair zain