Strona Instytutu


Grafiki pochodzą ze strony airliners.net, strony oficjalnej: www.airport.szczytno.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Szymany zostaną w rękach wojska?

2006-03-20

Spółka Porty Lotnicze "Mazury-Szczytno" do 20 marca miała opuścić lotnisko w Szymanach. Ministerstwo Skarbu nie zgodziło się na komunalizację terenów lotniska w Szymanach na rzecz samorządu wojewódzkiego a Agencja Mienia Wojskowego zarządała zwrotu nieruchomości.


Spółka nie ma podpisanej umowy z AMW, więc agencja chce opuszczenia lotniska przez Porty Lotnicze "Mazury-Szczytno".

Senator PiS Jerzy Szmit z warmińsko-mazurskiego, który podczas uchwalania projektu budżetu wywalczył 2 miliony złotych na modernizację lotniska, nie daje za wygraną i obiecuje, że będzie rozmawiał o sytuacji portu z premierem. „Trzeba jak najszybciej doprowadzić do spotkania wszystkich stron i znaleźć jakieś rozwiązanie. Szymany są jedynym na Warmii i Mazurach portem o znaczeniu regionalnym.” - podkreśla sentor Szmit.

Tomasz Maria Starowieyski, prezes spółki Porty Lotnicze "Mazury-Szczytno" nie załamuje rąk: „ Agencja nie jest właścicielem nieruchomości, nie może więc powoływać się na swoje prawo własności. Lotnisko będzie.”

Poseł PiS Aleksander Szczygło, pełniący funkcję wiceministra obrony narodowej informuje:  „Porządkujemy sprawy wojskowych nieruchomości. Pozbywamy się tego, co z punktu widzenia obronności jest wojsku nieprzydatne. A Szymany wojsku nie są potrzebne.” AMW zarządza lotniskiem w imieniu MON - gospodaruje majątkiem wojskowym ministerstwa. Gdy port lotniczy zostanie przekazany Skarbowi Państwa wtedy pojawi się możliwość przekazania go pod zarząd władzom województwa.

 

/Gazeta Wyborcza - Olsztyn/, za portylotnicze.pl

 

środa, 29 marca 2006, lubuskielotnisko

Polecane wpisy