Strona Instytutu


Grafiki pochodzą ze strony airliners.net, strony oficjalnej: www.airport.szczytno.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Obecny zarządca ma opuścić port lotniczy

Wg Gazeta.pl,  Rafał Płoski 14-03-2006 , ostatnia aktualizacja 14-03-2006 20:12

 Agencja Mienia Wojskowego żąda, by spółka Porty Lotnicze Szczytno-Mazury opuściła lotnisko w Szymanach.

 - Decyzję taką podjął prezes agencji. Jego zdaniem, spółka jest niewiarygodna - mówi Grażyna Bryła-Kluczyńska z AMW.

 Spółka PL Szczytno-Szymany nie podpisała z AMW negocjowanej od kilku tygodni umowy dzierżawy. Agencja chciała, by spółka zapłaciła za korzystanie z portu od roku 2004 i miesięczny czynsz w wysokości 19 tys. zł. - Dostaliśmy do podpisania warunki, które uniemożliwiają funkcjonowanie lotniska - mówi Tomasz Starowieyski, prezes PL Szczytno-Szymany.

 Czy to zablokuje reanimację Szyman? - Mamy jeszcze czas do końca czerwca [do tego czasu AMW ma ostatecznie przejąć nieruchomość od MON - red.] - mówi Janusz Cichoń, członek zarządu województwa.

 Władze spółki i województwa liczą, że jeśli w marcu udałoby się przejąć Szymany od Ministerstwa Obrony, już latem wylądowaliby tam pierwsi turyści. Na razie plany nie zmieniły się, choć kilka dni temu minister skarbu państwa - właściciel ziemi, na której jest port - odmówił przekazania lotniska urzędowi marszałkowskiemu.

 Senator Jerzy Szmit: - Niezwłocznie spotkam się w sprawie lotniska z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Będę dociekał, jakie plany wobec Szyman ma MON, któremu lotnisko oficjalnie jest niepotrzebne.

niedziela, 09 kwietnia 2006, lubuskielotnisko

Polecane wpisy