Strona Instytutu


Grafiki pochodzą ze strony airliners.net, strony oficjalnej: www.airport.szczytno.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Uruchomią port?

 

Rząd ogłosił, że spośród wszystkich regionów Warmia i Mazury dostaną najwięcej pieniędzy z Unii Europejskiej w przeliczeniu na mieszkańca. Urząd Marszałkowski mówi, jak chce wydać te pieniądze.

 

 

Z trzech programów, z których będą finansowane inwestycje w naszym województwie, dostaniemy aż 1,7 mld euro. Urząd Marszałkowski ogłosił jakie inwestycje będą priorytetowe. Zaskoczenia nie ma, bo urzędnicy uznali, że najważniejsze będą: turystyka, restrukturyzacja i rewitalizacja miast, ochrona środowiska, rozwój przedsiębiorczości, rozbudowa infrastruktury transportowej. Na tę ostatnią dziedzinę pójdzie najwięcej pieniędzy - 331,95 mln euro.

 

Lidia Wójtowicz, dyrektor departamentu polityki regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim, przedstawiła w piątek na konferencji prasowej 12 kluczowych projektów, które urząd chce zrealizować z pieniędzy unijnych z jednego z tych programów: Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Lotnisko Szymany

 

Na ten cel samorząd wojewódzki chce wydać 50 mln euro. Na razie marszałek stara się przejąć lotnisko od Agencji Mienia Wojskowego. Gdyby to się udało, z tak dużą kwotą pieniędzy do roku 2010 port koło Szczytna zostałby przebudowany i uruchomiony.

(...)

fragment wg: GAZETA WYBORCZA 04-08-2006

środa, 11 października 2006, lubuskielotnisko

Polecane wpisy